Sultan'ın Mutfağı

sultan'ın sofrası artvin •. sultanin sofrasi artvin •. sultanın mutfagı artvin •. Sultanın Mutfağı. cumhuriyet cad.varan is merkezi turkcell ana bayii ustu 08000 artvin Türkiye.

Responsive image
YAZAR
Özlem Kumrular
DOSYA BOYUTU
1,99 MB
YAYIN TARIHI
2010
DIL
Türkçe
ISBN
9786051115306

Bir Sultan'ın Mutfağı kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Sultan'ın Mutfağı kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Özlem Kumrular tarafından yazılmıştır.


Osmanlı Sultanı'nı doyurmakla görevli dört başaşçı vardı. Dördü de farklı dinlere ve farklı tanrılara inanıyordu. Sarayın duvarları tanık oldu onların hikâyesine. Mutfakta canlandı âdeta, tadılmamış sebzeler, çeşit çeşit meyveler, egzotik yiyecekler...Hatta bir patates vardı ki, sarayın mutfağının altını üstüne getirdi. Sultan, en leziz yemeği yapana iki bin altın vereceğini ilan edince tüm sarayı heyecan kapladı. "Barış içinde rekabet" havası hâkim oldu ortama. Amma velakin, esrarengiz bir ölüm her şeyi alt üst edecekti.Bir yangının Osmanlı saray mutfağını dev bir ejderha gibi yalayıp yuttuğu, dünya yemek tarihi açısından pek çok iyi ve kötü sürprize tanık olan 1574 yılında geçiyor Sultan'ın Mutfağı. Sıradışı kahramanların ilmek ilmek ördüğü, eğlenceli, öğretici, sürükleyici ve iştah açıcı bir roman bu. Yazar Hakkında: Özlem Kumrular, 1974'te İstanbul'da doğdu. Lisansını Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü'nde, yüksek lisansını aynı üniversitenin tarih bölümünde, doktorasını ise İspanya'da Salamanca Üniversitesi'nde yaptı.XVI. yüzyıl Avrupa-Osmanlı ve Akdeniz tarihi, İspanyol ve İtalyan paleografisi, imgebilim, dini ve sosyal çatışmalar, marjinal sosyal gruplar, pikaresk roman üzerine çalıştı. Değişik türlerde 10 kitabı bulunan ve halen Bahçeşehir Üniversitesi'nde öğretim üyesi olan Kumrular'ın Türk Korkusu / Avrupa'da Türk Düşmanlığının Kökeni adlı incelemesi, 2008'de Doğan Kitap tarafından yayımlandı.Sayfa Sayısı: 484Baskı Yılı: 2010Dili: TürkçeYayınevi: Doğan Kitap 


by Sümeyye Sultan mutfağı 1 week ago 36,395 Views. MALZEMELER 5 kg domates yumurta domates kullandım yaklaşık 1 su bardağı kadar kaya tuzu ekleyin sos için 1 su bardağı zeytin yağ 1 tatlı k..