YAZAR
Ece Özbaş Korkmaz
DOSYA BOYUTU
2,10 MB
YAYIN TARIHI
2011
DIL
Türkçe
ISBN
9789944106313

PDF formatında Alinda. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Alinda kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


"Doğan gün yeni bir kimliksizlik, renksizlik demekti onun içinBeyaz sabun kokusuydu günlerini kaplayan Üst üste içtiği sigaraların içine hapsederdi unutamadığı sevdasını 'Alinda' diyorlardı ona, ilk kez duyanlar tuhaf tuhaf bakardı'Gavur mu ne' diyen acımasız kelimeler kulaklarını tırmalardıKüfür savururdu bazı geceler ismine, niye Ayşe değil Alinda Alinda diye dolanırdı bazen kulağında unutamadığının sesiO ses söyleseydi hep ne kadar da güzelleşirdi ismi..."Tarihe konu olmayan kişilerin, tarihe konu olmamış anlarının hikayeleri. Gözlerden kaçan, önemsiz hayatlar. Bu hayatların, kendi çerçevelerini aşamamış dramları... Ece Özbaş Korkmaz, gündelik koşturmacanın kuru gürültüsü arasında kaybolup gitmeye mahkum insanların, iç burkan acılarını tırnak ucuyla tutup, çekmiş ve Alinda'daki hikayeleri yazmış. Yalnızlığı ve hüznü, nefes alıp vermek gibi sıradan bir insan hali olarak yaşayanların hikayeleri var Alinda'da.COŞKUN IRMAK Yazar-Tiyatro yönetmeni "Öyle Bir Geçer Zaman ki" dizisinin Senaristiİnce Kapak: Sayfa Sayısı: 112Baskı Yılı: 2011e-Kitap: Sayfa Sayısı: 69Baskı Yılı: 2011Dili: TürkçeYayınevi: AYA 


Alinda Antik kentini tarih sahnesine çıkaran ve onu ünlü yapan Karia Kraliçesi Ada olmuştur. Alinda, Hitit İmparatoru II. Mursilis (İ.Ö. 1350-1320) döneminde Sena Irmağı ülkesine bağlı bir kentti.